TIPOS EXTRALIGA: Slovan uspel proti Novým Zámkom, Poprad zdolal Zvolen

22.01.2024 Celý región

Bratislava 21. januára (TASR) - Hokejisti HC Slovan Bratislava zvíťazili v nedeľňajšom zápase 38. kola Tipos extraligy nad HC Mikron Nové Zámky 5:3. "Belasí" zdolali Novozámčanov štvrtýkrát v sezóne a upravili bilanciu vzájomných duelov na 4:1.

Slovan viedol po dvoch tretinách 4:1, no pohodlný záver si skomplikoval. V 46. minúte zaznamenal kontaktný presný zásah hostí Prokeš a na rozdiel gólu znížil Loggins. Domáci však súperovi nedovolili vyrovnať a 52 sekúnd pred záverečnou sirénou pridal poistku Takáč.

Tipos extraliga - 38. kolo:

HC Slovan Bratislava - HC Mikron Nové Zámky 5:3 (2:1, 2:0, 1:2)
Góly: 8. Poirier (Török, Lukošik), 17. Ahnelöv (Šille, Mahbod), 23. Mahbod (Holway, Šille), 28. Ranford (Pecararo, Poirier), 60. Takáč (Šille) – 14. Mamčics (Michnáč), 46. Prokeš (Michnáč, Ondrušek), 55. Loggins (Roy). Rozhodovali: Žák, Hronský – D. Konc ml., Frimmel, vylúčení: 6:4, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, 3808 divákov

Slovan: Godla – Korenčík, Ahnelöv, Kubka, Beňo, Holway, Sersen, Maier – Pecararo, Poirier, Ranford – Šille, Mahbod, Takáč – Török, Preisinger, Lukošik – Fominych, S. Petráš, Dudáš – Masnica
Nové Zámky: Kantor – Hatala, Lee, Ligas, Mamčics, Novajovský, Kozák, Ružek – Loggins, Roy, Johnson – Michnáč, Prokeš, T. Mikúš – Števuliak, Ondrušek, Stupka – Fafrák, Barto, Šišovský

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v nedeľňajšom zápase 38. kola Tipos extraligy nad HKM Zvolen 2:1 po predĺžení. Popradčania zaznamenali štvrtý triumf v sérii a v tabuľke im patrí 2. miesto za Spišskou Novou Vsou. Výhru "kamzíkov" zariadil v druhej minúte predĺženia kanadský obranca Jake Cardwell, pre ktorého to bol prvý gól v popradskom drese.

Zvolenčanov poslal do vedenia v 6. minúte Viktor Fekiač, no v 18. minúte vyrovnal Andrew Calof. V prostrednej časti gól nepadol, v tretej tretine nedokázali Popradčania vyťažiť zo streleckej prevahy (10:4) a duel tak dospel až do predĺženia. Po 53 sekundách fauloval hosťujúci Mitchell Hults a početnú výhodu využil Cardwell.

HK Poprad - HKM Zvolen 2:1 po predĺžení (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Góly: 18. Calof (Bjalončík, Záborský), 62. Cardwell (Dmowski) – 6. Fekiač (Jakúbek). Rozhodovali: Novák, Adamec – Valo, Vyšný, vylúčení: 3:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2211 divákov

Poprad: Vay – Betker, Cardwell, Kotvan, Brincko, Brejčák, Turan, Česánek – Dmowski, Coulter, Svitana – Záborský, Bjalončík, Calof – Steenbergen, Suchý, Kukuča – Melicher, Bodnár, Belluš - Straka
Zvolen: Kupsky – C. Hults, Mudrák, Rauhauser, Gachulinec, Sládok, Čulík, Haborák – Kašlík, M. Hults, Kolenič – Zuzin, Marcinek, Hecl – Bondra, Fekič, Jakúbek – Csányi, Gábor, Mucha

Barani so skalpom lídra zo Spiša, prehra Košíc

Banská Bystrica 21. januára (TASR) - Hokejisti Banskej Bystrice sa po nedeľnej domácej výhre 7:3 nad lídrom zo Spišskej Novej Vsi opätovne dostali do prvej šestky tabuľky zaručujúcej priamu účasť v play off. Veľkú zásluhu na tom má aj trojgólový Carter Turnbull. V posledných piatich dueloch v sérii vždy bodoval, no v nedeľu sa takpovediac odtrhol z reťaze a zaknihoval celkovo až štyri kanadské body.

"Po piatkovej prehre 3:7 sme boli sklamaní. Teraz sme vyhrali rovnakým skóre a sme šťastní. Poučili sme sa z predchádzajúcej prehry. V sobotu sme sa riadne porozprávali, zlepšili sme sa v defenzíve a ukázali sme viac do ofenzívy. Snažili sme sa zostať pozitívni aj po znížení Spišiakov na 3:2. Čo sa týka mojej produktivity, mal som aj šťastné odrazy pukov. Išli mi nohy," vravel po výhre 25-ročný kanadský krídelník, ktorý priznal, že hetriky by napočítal na prstoch jednej ruky. Tipoval to na piaty v kariére.

Bodovo sa darilo aj obrancovi Banskej Bystrice Petrovi Šenkeříkovi. Otvoril skóre stretnutia už v osemnástej sekunde a prihral na kľúčový gól Turnbullovi na 4:2. Po stretnutí v mixzóne hovoril: "Pristúpili sme k tomuto zápasu lepšie než v piatok. Plnili sme to, čo sme si povedali, nestrácali sme puky, aj keď súper tam nejaké prečíslenia mal, keďže je najlepším tímom v lige. Dávali sme si však na to väčší pozor. Musíme takto hrať s každým súperom. Rozhodili nás trochu dva rýchle góly na začiatku druhej tretiny na 3:2, no nie natoľko, aby Spišiaci zápas otočili. Diametrálny rozdiel oproti piatku bol v tom, že sme nestrácali puky."

Šenkeřík okrem dvoch kanadských bodov zapríčinil aj smolný inkasovaný gól hostí na 5:3, keď odpálil puk spred bránkoviska a trafil spoluhráča Faitha, práve od neho sa dostal nemožným uhlom za brankára Krošelja. "Po pravde, to sa mi ešte nestalo, nevidel som ešte takýto uhol, akým sa puk dostal do bránky. Našťastie to bolo za stavu, kedy sme si to už postrážili."

Spišiaci pod Urpínom neskrývali sklamanie. Prehrali tretí duel z posledných štyroch a hoci sú stále na prvej priečke tabuľky s päťbodovým náskokom pred druhým Popradom, výkony nie sú aktuálne príliš presvedčivé. "Katastrofálna prvá i tretia tretina. Vstúpili sme do zápasu zle, potom sme sa vrátili gólmi na 3:2, ale prišli chyby, straty pukov na modrých čiarach a to nás stálo zápas, v podstate keď dali domáci gól na 4:2. Mali sme totiž veľa šancí na 3:3, ale nevyužili sme ich. Puky sa nám v tomto zápase neodrážali. Dlhšiu dobu nehráme to, čo by sme mali hrať. Musíme viac popracovať na hre, lebo koniec základnej časti sa blíži a práve teraz budú nasledovať náročné zápasy. Každý tím bude chcieť body, ukazuje sa to už teraz. Zápasy sú ťažké a my si musíme vstúpiť do svedomia. Takto sa hrať nedá. Bystričania išli viackrát sami na bránku alebo v dvoch na jedného, troch na jedného, to sa nedalo ani spočítať. Musíme si to zanalyzovať. Nemakali sme celú sezónu, aby sme si to na jej konci pokazili. Musíme makať, dnes to bolo hrozné," zhodnotil prehru útočník Sp. N. Vsi Juraj Majdan.

Výsledok a ani výkon netešil trénera Spišiakov Vlastimila Wojnara: "Prvá tretina bola zlá, už v osemnástej sekunde sme inkasovali. Rozhodol podľa mňa gól Banskej Bystrice na 4:2, keď predtým sme mali za stavu 3:2 tri šance, nastrelili sme aj žŕdku, nedali sme puk ani do odkrytej bránky. Namiesto 3:3 tak bolo 4:2. Snažili sme sa s tým ešte niečo urobiť, ale nechcelo nám to tam padnúť. Puky sa odrážali od nás. Mali sme tam síce niekoľko prečíslení, ale súper ich mal viac, až príliš. Chlapcom musím dať kredit za to, že po prvej tretine sme sa na začiatku druhej v priebehu štyroch minút dostali naspäť do zápasu znížením z 3:0 na 3:2, takže mám z tejto prehry zmiešané pocity."

HC´05 Banská Bystrica - HK Spišská Nová Ves 7:3 (3:0, 1:2, 3:1)
Góly: 1. Šenkeřík (Wilkins, Turnbull), 9. Gašpar (Bíreš, Bačik), 19. Turnbull (Hora), 38. Turnbull (Šenkeřík), 51. Turnbull (Wilkins), 57. Petriska (R. Faith), 59. Výhonský – 22. Majdan (Björkung, Kerbashian), 24. Džugan (Myklucha), 51. Merežko. Rozhodovali: Goga, Výleta - Durmis, Gegáň, vylúčení: 5:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1958 divákov.

Banská Bystrica: Krošelj - Bačík, Šenkeřík, Hora, D. Stránský, Ďatelinka, Luža, Žabka - Turnbull, Vela, Wilkins - Gašpar, Bíreš, Matoušek - R. Faith, Langkow, Petriska - Macek, A. Stránský, Výhonský
Spišská Nová Ves: Surák (21. Melicherčík) - J. Valach, Žiak, Merežko, Ališauskas, Björkung, Romaňák, Groch - Rapáč, Bortňák, Frankovič - Drábek, Kerbashian, Majdan - Bakoš, Nellis, Burgess - Vandas, Myklucha, Džugan

Hokejisti HK Dukla Trenčín si v rámci nedeľného 38. kola Tipos extraligy pripísali víťazstvo na ľade Humenného 4:0. Hostia o svojom triumfe rozhodli v prostrednej tretine, keď v rozmedzí šiestich minút strelili tri góly.

Prvú tretinu zápasu na Zemplíne sprevádzali nepresnosti na oboch stranách. Humenčania boli zdanlivo lepší, avšak do najväčšej príležitosti sa dostali Trenčania, keď Galimov musel vykopávať puk tesne spred bránkovej čiary. Na otvorenie skóre si muselo takmer vypredané hľadisko počkať do 27. minúty. Domáci hrali s pukom na hokejkách, ale keď sa postupne presadili gólmi ako cez "kopirák" Krajčovič, Mikúš a Giľák, znenazdajky vyhrávali hostia trojgólovým rozdielom. Humenské trápenie v koncovke pokračovalo aj v tretej dvadsaťminútovke. Zverenci trénera Martina Štrbu v nej nedokázali využiť ďalšie dve početné výhody, ba dokonca sa Trenčín dostal v oslabení k samostatnému nájazdu. Približne štyri minúty pred koncom ešte kozmeticky upravil skóre Brit Conway.

HC 19 Humenné - HK Dukla Trenčín 0:4 (0:0, 0:4, 0:0)
Góly: 27. Krajčovič (Mikúš), 32. Mikúš (Hlaváč, Hudec), 33. Giľák (Immo), 56. Conway (Charbonneau). Rozhodovali: Konc, Snášel - Ordzovenský, Šoltés, vylúčení: 0:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1889 divákov.

Humenné: Galimov - Sredl, Meliško, Ťavoda, Sergienko, Novota, Novický, Thomka - Lapšanský, Kuru, Vaško - Kvasnica, Foss, Šoltés - Parshin, Linet, Borov - Horvát, Krajňák, Handlovský
Trenčín: Lacouvée - Kupec, Pietroniro, Petrovický, Švec, Hlaváč, Hudec, Stahoň, Hrenák - Hudec, Baláž, Eriksson - Sloboda, Conway, Charbonneau - Krajčovič, Sojčík, Petráš - Škvarek, Mikúš, Giľák

Košice 21. januára (TASR) - Najvýraznejší podiel na víťazstve hokejistov HK Nitra na ľade HC Košice mal útočník Dávid Okoličány, ktorý sa podieľal na všetkých troch góloch "corgoňov." Nitrania na východe potvrdili formu, ktorú "chytili" v novom roku a štvorzápasovú víťaznú sériu Košičanov ukončili aj bez najproduktívnejšieho hráča súťaže Samuela Bučeka, ktorý chýbal pre príjemné povinnosti. Trénera košického tímu Dana Cemana mrzel nevýrazný výkon v ofenzíve aj kuriózny rozhodujúci gól.

Košičania viedli od 12. minúte po góle Mária Luntera 1:0, no brankára Libora Kašíka viac nedokázali prekonať. Nepomohlo im k tomu ani šesť presiloviek. "Je to frustrujúce, ani neviem, čo mám povedať. Do tretej tretiny sme išli s náskokom 1:0, no bol som nervózny z toho, že sa niečo môže stať. Potrebujem vysvetlenie, prečo bol uznaný druhý gól Nitry. Na druhej strane sa nemôžeme spoliehať na to, že zvíťazíme s jedným streleným gólom. Nedokázali sme si vytvoriť dostatok šancí. Som sklamaný z dnešného zápasu," konštatoval Ceman, ktorý narážal na gól Okoličányho zo 48. minúty. Nitriansky útočník sa krátko po vyrovnávajúcom góle dostal do krátkeho úniku, v ktorom síce brankára Jaroslav Janus zmaril jeho šancu, no vracajúci sa hráč domácich ho natlačil do bránky a rozhodcovia následne uznali gól po konzultácii s videorozhodcom. "V prvom momente som bol nahnevaný, že som to brankárovi trafil iba do ruky. Hneď som si však všimol, že niekto vletel do brankára a potom moji spoluhráči dvíhali ruky. Tak som to nechal na rozhodcov, nech to posúdia," povedal Okoličány, ktorý mal v zápase bilanciu dva góly a jedna asistencia.

Košičania už nedokázali vyrovnať, naopak, Sebastián Čederle gólom na 1:3 zvýšil nitriansky náskok. "Dnes to mali byť pre nás tri body, no nepostrážili sme si to. Mali sme streliť gól na 2:0 a doviesť to do víťazného konca," poznamenal strelec jediného košického gólu Mário Lunter.

Nitrania sa víťazstvom v šlágri nedeľňajšieho programu bodovo vyrovnali svojmu súperovi. Oba tímy nazbieralipo 63 bodov a Košice sú na tretej priečke už iba o skóre pred Nitrou. Zverenci Antonína Stavjaňu sú v novom kalendárnom roku vo forme, zo siedmich zápasov naplno bodovali v šiestich. "Sme veľmi radi, že sme dnes zvíťazili. V nedávnych zápasoch sme mali problémy s prvými tretinami, v ktorých sa ťažko rozbiehame a potrebujeme brankára, aby nás podržal. Tak to bolo aj dnes. Košice boli v prvej tretine lepšie, my sme vôbec nemali rytmus hry. V druhej tretine sme ustáli oslabenia a to bolo veľmi dôležité. Výborný bol dnes brankár Kašík a zabrala aj tretia formácia. Je to pre jej hráčov dobré, aby sa im zdvihlo sebavedomie. Pochváliť však chcem všetkých hráčov. Dnes to bolo výborné víťazstvo a sme šťastní z troch bodov," uviedol asistent nitrianskeho trénera Dušan Milo. Tréneri Nitry sa tentoraz museli zaobísť bez najproduktívnejšieho hráča súťaže Samuela Bučeka, ktorý do Košíc necestoval. Na predzápasový zraz ešte prišiel, no potom dostal správu od manželky, že sa blíži čas pôrodu jeho prvorodeného synčeka. "Dnes sa mu mal narodiť chlapček a nechcel riskovať, aby chýbal pri pôrode," poznamenal útočník Filip Bajtek, ktorý nahradil Bučeka v prvej formácii.

HC Košice - HK Nitra 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
Góly: 12. Lunter (Breton, Olsson) - 46. Okoličány (Lacka, Vitaloš), 48. Okoličány (Lacka), 52. Čederle (Stacha, Okoličány). Rozhodovali: Klejna, Štefik - Pribula, Stanzel, vylúčení: 1:6 na 2 min., navyše Chovan (Koš.) 5 min. za faul lakťom, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 3645 divákov

Košice: Janus - Olsson, Breton, Ferenc, Zech, Šedivý, Deyl - Lunter, Pollock, Fejes - Jääskeläinen, Berger, Chovan - Rogoň, Slovák, Lamper - Šimun, Havrila, Jokeľ
Nitra: Kašík - Cotton, Mezei, Bača, Gajdoš, Vitaloš, Stacha - Bubela, Gill, Bajtek - Newell, Gates, Jackson - Lacka, Čederle, Okoličány - Hrnka, Pobežal, Fatul

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v nedeľňajšom zápase 38. kola Tipos extraligy na ľade MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:2. Liptáci zaznamenali štvrtú prehru z uplynulých piatich stretnutí.

V úvodnej tretine domáci prestrieľali svojho súpera 14:4, no na góly viedli hostia. Dvojgólové vedenie pre Michalovce zabezpečili Kaspars Daugavinš a Michal Kabáč. Do prestávky ešte znížil na 1:2 Jakub Žilka, no v polovici zápasu Dukla opäť odskočila na rozdiel dvoch gólov zásluhou Mathewa Santosa. Duel ešte zdramatizoval v úvode záverečnej tretiny Aurel Nauš, ale aktivita Liptákov nevyvrcholila do vyrovnávajúceho zásahu. V 51. minúte využil početnú výhodu hosťujúci obranca Sena Acolatse a poistil výhru Michaloviec.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Dukla Ingema Michalovce 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)
Góly: 20. Žilka (Nespala), 42. Nauš (Fekiač, Hraško) - 13. Daugavinš (Bodák), 19. Kabáč (Buc, Vašaš), 29. Santos (Buc, Daugavinš), 51. Acolatse (Heard). Rozhodovali: Baluška, Crman - Orolin, Tichý, vylúčení: 4:3, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 628 divákov

L. Mikuláš: Krasikov - Mezovský, Lalík, Žilka, Vasiljev, Fekiač, Jendroľ, Valigura, Nátny - Berry, Avcin, Quince – A. Nauš, Tošickij, Egle – Vojtech, Kriška, Tkáč – T. Nauš, Vankúš, Nespala
Michalovce: Škorvánek - Acolatse, Macejko, Bodák, Michalčin, Drgoň, Jasečko - Santos, Newton, Daugavinš - Heard, Solenský, Zabusovs - Paločko, Suja, A. Varga, Vašaš, Buc, Kabáč